Міжрегіональний центр професійно-технічної

освіти художнього моделювання і дизайну

Демонстратор одягу та зачісок

Ще в XIX столітті суспільство не знало професії «модель». Перших її представниць називали манекенницями або демонстраторами одягу. Розвиток фотомистецтва подарувало нам слово «фотомодель», але лише в середині XX століття на Заході закріпився термін, яким тепер ми регулярно користуємося - «модель».

Сьогодні ця професія перебуває на вершині популярності серед прекрасної половини людства. Граціозна хода, постава, вимушені руху - предмет заздрості і захоплення кожної моделі. Навчитися красивої ходьби (дефіле), розвинути пластичний рух, зміцнити поставу, отримати знання і вміння з основ макіяжу і акторської майстерності, стилістично правильно підбирати свій гардероб, майстерно працювати з камерою і фотографом, збагатити свої знання в сучасному етикеті.

 

Знання і вміння

Демонстратор повинен знати правила і прийоми демонстрування моделей зачісок та одягу в залежності від її виду, характеру, стилю. Знати історію костюма; основ акторської майстерності, історію розвитку зачісок та напрями моди в країні та за кордоном, а також позувати художникам для фото – і кінозйомок.  Вміти демонструвати моделі  зачісок на показах, конкурсах та семінарах; брати участь у експериментах зі створення нових моделей зачісок; особливості демонстрування на зйомках у студії і на показах.

 

Важливі якості

Гарна зорова і моторна пам'ять, гнучкість мислення, емоційна стійкість, відповідальність, ретельність, артистичні здібності і гарні зовнішні дані, пластичність, фізична витривалість.

 

Місце роботи, кар’єра

Місця роботи: модельні і рекламні агентства, будинку моди, салони, магазини модного одягу.