Міжрегіональний центр професійно-технічної

освіти художнього моделювання і дизайну

Манікюрник

 Особливості професії

 Часто під словом «манікюр» розуміють тільки дизайн нігтів. Це неправильно, оскільки краса неможлива там, де немає чистоти і доглянутості.

Майстер манікюру знає все про догляд за нігтями. Він обробляє їх, видаляє кутикулу, надає нігтям правильної форми, наносить лак. За бажанням клієнта, манікюр доповнюють ванночками для рук, масажем.Існує багато різновидів манікюру. Гігієнічна обробка нігтів, з якої починається будь-який манікюр, може проводиться по-різному.   Існують технології, які дозволяють  штучно збільшити довжину нігтя. Майстер може наростити нігті за допомогою пластикових заготовок, акрилу, гелю, біогелю і оформити їх. Для нього нігті, як полотно для художника. Сучасна мода дозволяє майстру виявити свою фантазію: нанести на нігті авторський малюнок, прикрасити нігті стразами, аплікацією тощо.

       В індустрії краси постійно з`являються нові технології, методики та засоби. Манікюрнику потрібно постійно вчитися, проходити майстер-класи, курси підвищення кваліфікації. Манікюрник працює в  першу чергу з руками, однак в деяких салонах він може також робити педікюр, тобто доглядати за нігтями на ногах і шкірою стопи.

 Важливі  якості

Професія манікюрника передбачає чутливість пальців, хорошу координацію рухів, добру дрібну моторику, нормальне сприйняття кольорів, здібність до кропіткої праці, уміння знаходити контакт с різними людьми.

 Знання і уміння

манікюрник повинен знати і дотримуватись всіх санітарно-гігієнічних правил роботи; володіти прийомами проведення гігієнічного манікюру, методами догляду за шкірою; розумітися на властивостях різних засобів для догляду; знати особливості різних лаків і вміти їх застосовувати. Потрібно знати ознаки захворювання нігтів і специфіку роботи з проблемними нігтями..Щоб розраховувати на роботу в престижних салонах, необхідно володіти методиками лікування, нарощування нігтів, різними варіантами дизайну нігтів.

 Місце праці  і кар`єра

манікюрник може працювати в салонах краси, клініках, косметологічних центрах, а також індивідуально у зручному для клієнта місці