Міжрегіональний центр професійно-технічної

освіти художнього моделювання і дизайну

Постижер

 Постижер - фахівець який створює вироби з штучного волосся: перуки ,шиньйони ,коси, буклі, локони, а також вуса, бороди і вії. Поняття  «постиж» з`явилось у Франції, за Людовіка XIV, і означало "несправжнє  волосся".

Застосування постижерних виробів в чомусь  споріднене перукарському мистецтву. Як і там, для створення складних образів майстер використовує  спеціальний постиж приспосібления, які складаються з сітки або дроту для надання форми зачісці; для цього використовують натуральне або штучне  волосся.

Крім мистецтва гримування, постижерні вироби застосовуються з естетичною метою, при створенні складних урочистих и святкових зачісок.

Шиньйони, перуки і накладки різних видів та фасонів  будуть корисні тим, хто мріє преобразиться за короткий час або  вирішити проблеми з волоссям, не бажаючи псувати його постійним фарбуванням і іншими процедурами, але змінюючи свою зовнішність і імідж без шкоди для здоров`я. З цією метою використовуються постижерні вироби більш стриманого і природного вигляду, ніж театральні.

 Важливі якості

Професія постижер вимагає творчого відношення до справи, художні здібності, хорошу зорову пам`ять, тонке кольоросприйняття, хорошу дрібну моторику, а також контактність, доброзичливість, акуратність.

Знання і уміння

Постижер повинен володіти основними вимогами до конструювання перук, технікою виготовлення перук різних типів. Мати навички зі зняття мірок креслень монтера, методів нашивки тресу. Приділяти належну увагу  засобам ремонту постижерних виробів та догляду за ними.