Міжрегіональний центр професійно-технічної

освіти художнього моделювання і дизайну

Вишивальниця

       Вишивальницявиконує вишивку, аплікацію, декоративні строчки на текстильних виробах по заданим ескізах.Перед цим вона сама підбирає потрібні нитки, готує машину до роботи.Вишивальні машини бувають як ручними, так і автоматичними (з програмуванням). На таких машинах працюють програмісти - оператори машинної вишивки. А вишивку на подібних станках також називають комп`ютерною вишивкою.

.Важливі  якості

Для вишивальниці важливі схильність до ручної праці  декоративно-прикладного мистецтва, добре розвинута дрібна моторика, хороша зорова пам`ять і правильне сприйняття кольорів.

 

Знання і  уміння

 Вишивальниці необхідно володіти основами композиції, поняттями про гармонію кольорів та тони і їх призначення. Знати різні техніки виконання вишивки для досягнення потрібного ефекту (таких, як об`єм, півтінь, . ін.), вміти працювати по ескізу або зразку, розраховувати розташування вишивки на виробі. Знати види  матеріалів, які використовуються. Для роботи на автоматичній (з програмуванням) вишивальній машині потрібно знати процес оцифровування ескізу: з допомогою комп`ютерної програми у відповідності з ескізом підібрати типи стібків, їх розміри напрям, щоб вишита схема не викривлялась і не перекошувалась..Незалежно від типу машини, вишивальниця повинна знати її будову і вміти з нею поводитись.

 

Місце праці і кар`єра

Вишивальниці машинної вишивки працюють в ательє,будинках моделей, на швейних фабриках и т.п.Також вишивальниця може працювати індивідуально, організувавши робоче місце в дома.