Міжрегіональний центр професійно-технічної

освіти художнього моделювання і дизайну

Закрійник

                                                       

Закрійник – фахівець з розкрою матеріалів для виготовлення одягу, взуття та інших виробів з текстилю і шкіри.

Особливості професії

Те, чим конкретно займається закрійник, залежить від спеціалізації та місця роботи.

Закрійник ательє одягу допомагає клієнту обрати фасон, тканину, замальовує вибраний варіант, знімає мірки, виготовляє лекала і проводить розкрій тканини. Отриманий крій  передається кравцю, котрий пошиває виріб. Перш ніж замовлена сукня чи костюм будуть готові, закрійник декілька разів зустрічається з клієнтом і проводить примірки, підганяє виріб по фігурі, усуває недоліки, уточнює побажання клієнта, стежить за якістю роботи швачки.   

 Працюючи на фабриці, де одяг, взуття, аксесуари, меблева оббивка та інша продукція виготовляється в умовах масового виробництва, закрійник  розробляє і використовує лекала для масового розкрою сировини та передає заготовки майстрам швейного цеху.

 Працюючи індивідуально, закрійник сам  виконує роботу швачки. Зазвичай  у швейних ательє та на фабриках існує чіткий розподіл праці. Та якщо закрійник досконало володіє всіма операціями, то може працювати в групі, яка обслуговує модельєра (конструктора, дизайнера) одягу. Також він може створювати власні ексклюзивні екземпляри одягу.   

 Важливі якості

естетичний смак, інтерес до моди, здібності до малювання, креслення; хороша координація рук; комунікабельність.

 Знання іуміння

  знати сучасні напрямки моди, розуміти принципи художнього оформлення, вміти «читати» ескізи моделей одягу і розуміти, якими конструктивними засобами можна втілити їх в життя. Для цього треба володіти методами конструювання і розкрою.